Kiscsoportos foglalkozások


 

Kiscsoportos foglalkozásokra is van lehetőség, ami 3-4 főt jelent, így maximális figyelmet kap mindenki az órán. Figyelembe veszem a különféle mozgásszervi panaszokat, vagy az egyéni kondíciót és állóképességet, mégis társaságban tornázhattok együtt.

Gerinctorna

Napjainkban sajnos népbetegséggé váltak a különböző gerincbántalmak, sérülések.  Az ülőmunka, a mozgásszegény életvitel, a rossz tartás, a gyenge izmok, vagy akár a helytelenül kivitelezett gyakorlatok is okozhatják a panaszainkat.

A gerinctornán olyan gyakorlatokat végzünk, melyek átmozgatják, “beolajozzák” ízületeinket, izmainkat, hogy azok mozgékonyak legyenek, így növeljük az ízületek mozgástartományát. Megtanuljuk az alapgyakorlatok helyes kivitelezését, úgymint a guggolás, kitörés, fekvőtámasz, stb. Ezután erősítő és egyensúlyt fejlesztő gyakorlatokat végzünk állásban vagy a talajon. Ezzel a stabilizáló (mély) izmainkat aktiváljuk, tónusba hozzuk, melyek segítenek stabilan tartani gerincünket, medencénket. Az órát nyújtással zárjuk. Így nem csak tartásunk, külcsínünk javul, de segít egy egészséges, erős testet kialakítani.

Kortól, nemtől, testalkattól függetlenül bárki végezheti.

bodyART

A bodyART® mozgásanyagát tekintve a jógából veszi fő elemeit, amelyhez a gyógytornából, a japán Do In-ból ismert elemeket rendel, és speciális légzéstechnikát kapcsol, ezzel biztosítva a teljes összhangot az edzés és a relaxáció együttes hatása között. A statikus és dinamikus erőelemek mellett bőven tartalmaz nyújtó és lazító hatású gyakorlatokat is, amelyek pozitívan hatnak testünk rövidülésre és gyengülésre hajlamos izmai számára. Minden gyakorlat kontrollált és tudatos kivitelezést igényel, amelyet speciális légzés alkalmazása segít. A bodyART® edzéssel fejlődik a hajlékonyág, az erő, az állóképesség, a kitartás, az egyensúlyérzék, a stabilitás, a türelem, a tudatosság, illetve olyan készségek és képességek, amelyek a harmonikus mozgás, a tudatos lét elkerülhetetlen alapjai.

Funkcionális tréning

Lehetne akár „mindent egyben” edzésnek is hívni. Ezzel a nagyszerű tréninggel egyszerre fejlődik a mobilitás, a stabilitás, az egyensúly, a koordináció, az állóképesség, az ügyesség. A sérülés lehetősége a minimálisra csökken. Javul a szív- és érrendszer működése, a tüdőkapacitás nő, az anyagcsere felgyorsul, ami fogyást eredményez. Gyakorlatát tekintve nem izolált izomerősítés zajlik, hanem izomláncokban, a tér minden síkjában, a mindennapi tevékenységekhez hasonló, és az emberi alapmozgásokat gyakoroltató komplex szemléletű edzés (tehát nem konditermi óra). Alapmozgások például a guggolás, kitörés, járás, tolás, húzás, támaszkodás, emelés, cipelés, futás, ugrás. Különböző eszközöket használunk céltól és fittségi állapottól függően. Az elsődleges a saját testsúlyos gyakorlatok, de használunk még kettlebellt, barbellt, medicinlabdát, TRX-et, súlyzót, gumikötelet, instabil felületeket, kis- és nagylabdát.

Szenior torna

A szenior torna célja, hogy 60 éves kor felett is megőrizzük fittségünket és mozgékonyságunkat. Az e korra jellemző csontritkulás, az izomtömeg csökkenése, a szív- és érrendszeri betegségek figyelembe vételével kialakított mozgásprogram segít, hogy megőrizzük, fejlesszük erőnket, állóképességünket. Segít megőrizni az izomerőt, az ízületi mozgásterjedelmet, javítja a kondíciót, emellett fejleszti az egyensúlyt, ami ebben a korban kiemelkedően fontos.

Dinamikus jóga

A dinamikus jóga egy modern irányzat, nincs kötött gyakorlatsora, így minden óra felépítése szabadon alakítható attól függően, hogy mi a célja. Ez a cél lehet erősítés-nyújtás (teljes testre kiterjedő, vagy egy-egy területre hangsúlyosabban); ülő életmód kompenzálása: befeszült területek lazítása, elgyengültek erősítése; egyensúly fejlesztése; egy nehezebb ászana tudatosítása a hozzá kapcsolódó rávezető és levezető gyakorlatokkal… Rendkívül változatos, így sosem lehet megunni, minden gyakorlatnak van könnyebb és nehezebb változata, így a fejlődés is folyamatos. 

Rövid ráhangolódásés légzéstudatosítás után egész testet átmozgató bemelegítést végzünk, melyet napüdvözletekkel fejezünk be. Ezután következik az ászanagyakorlás, legtöbb pózt statikusan tartjuk ki, de belefűzzük egy napüdvözletbe, ez adja az óra dinamikáját. Álló ászanákkal kezdünk és haladunk egyre közelebb a talaj felé, lazítással és relaxálással zárjuk az órát.

 

Copyright © Dandelion by Pexeto